Fundacja Naukowa im. Floriana Znanieckiego

Warsztaty metodologiczne 2022. Zapraszamy!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą warsztatów metodologicznych organizowanych przez Fundację Naukową im. Floriana Znanieckiego oraz Wydział Socjologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Tegoroczna propozycja obejmuje kursy z zakresu prowadzenia badań jakościowych i ilościowych oraz warsztatu pracy badaczy akademickich. Spotkania odbędą się w 100-lecie publikacji Wstępu do socjologii Floriana Znanieckiego. Tym bardziej mamy nadzieję, że będą one – podobnie jak poprzednie edycje – okazją do pogłębienia wiedzy i umiejętności badawczych, inspirujących dyskusji oraz wymiany naukowych doświadczeń.

Warsztaty odbędą się 18-20 oraz 26-27 listopada 2022 w formie stacjonarnej w centrum Poznania (ul. św. Marcin 40, Hotel Altus Poznań Old Town) oraz w formie online (20 i 26 listopada 2022). W jednej grupie warsztatowej uczestniczyć będzie ok. 12 osób. Każdy warsztat trwa cały dzień szkoleniowy (6 godz. zajęć i ok. 1 godz. na przerwy).

Uczestniczki i uczestnicy warsztatów stacjonarnych otrzymują pomocnicze materiały biurowe, certyfikat potwierdzający udział, obiad oraz całodzienny serwis kawowy. Z myślą o komforcie osób spoza Poznania, warsztaty będą miały miejsce w centrum miasta, ok. 10 minut pieszo od dworca kolejowego. Ponadto hotel, w którym odbędą się warsztaty, przygotował 15% rabat na nocleg dla uczestniczek i uczestników spotkań (jeśli chcieliby Państwo skorzystać z tej możliwości, ewentualnej rezerwacji pokoju dokonują Państwo samodzielnie, podając hasło zniżkowe dla warsztatów). Z kolei uczestniczkom i uczestnikom warsztatów online certyfikaty wyślemy w formie papierowej lub elektronicznej.

Serdecznie zapraszamy!

Lista warsztatów

Warsztaty stacjonarne

18.11.2022

Kreatywność w badaniach jakościowych i analizach danych jakościowych, prof. dr hab. Krzysztof Konecki Opis warsztatów

19.11.2022

Pisanie tekstów naukowych cz. 1, prof. UŁ dr hab. Piotr Chomczyński Opis warsztatów

Przygotowanie i organizacja badań ilościowych, dr Maciej Kokociński Opis warsztatów

Jak aktywnie słuchać i budować satysfakcjonujące relacje z ludźmi?, dr hab. Dorota Mroczkowska Opis warsztatów

Analiza danych jakościowych z wykorzystaniem oprogramowania NVivo, prof. UŁ dr hab. Jakub Niedbalski Opis warsztatów

20.11.2022

Pisanie tekstów naukowych cz. 2, prof. UŁ dr hab. Piotr Chomczyński Opis warsztatów

Statystyczna analiza danych ilościowych (pakiet SPSS), dr Maciej Kokociński Opis warsztatów

Komputerowa analiza danych jakościowych. Podstawowe zasady oraz przykłady bezpłatnego oprogramowania, prof. UŁ dr hab. Jakub Niedbalski Opis warsztatów

26.11.2022

Autobiograficzny wywiad narracyjny jako technika i metoda badawcza, prof. dr hab. Kaja Kaźmierska Opis warsztatów

Projektowanie i prowadzenie terenowych badań jakościowych. Metodologiczne, empiryczne i etyczne problemy badań – teoria a praktyka cz. 1, prof. UŁ dr hab. Piotr Chomczyński Opis warsztatów

Fotografia w obserwacji: skrypt fotograficzny, wideozwiedzanie oraz mapy hybrydowe, dr Maciej Frąckowiak Opis warsztatów

27.11.2022

Projektowanie i prowadzenie terenowych badań jakościowych. Metodologiczne, empiryczne i etyczne problemy badań – teoria a praktyka cz. 2, prof. UŁ dr hab. Piotr Chomczyński Opis warsztatów

Big data od zera i w pigułce. Korzystanie z darmowych narzędzi analitycznych, mgr Piotr Luczys Opis warsztatów

Warsztaty online

18.11.2022 oraz 20.11.2022

Analiza tematyczna (Thematic Analysis – TA) danych jakościowych, mgr Małgorzata Kubacka Opis warsztatów

26.11.2022

Narzędzia i widoczność badaczy, prof. UKW dr hab. Piotr Siuda Opis warsztatów

Zgłoszenia i opłaty

Osoby chętne do udziału w warsztatach prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i wysłanie go do 28.10.2022 (decyduje kolejność zgłoszeń). W odpowiedzi otrzymają Państwo informację na temat umieszczenia na głównej liście uczestników albo na liście rezerwowej. W przypadku pytań lub braku odpowiedzi, prosimy o kontakt mailowy: fz.warsztaty@gmail.com.

Warunkiem uczestnictwa w warsztacie jest wniesienie opłaty w wysokości 490 zł (opłata dotyczy jednego warsztatu) w terminie do 31.10.2022 na konto Fundacji Naukowej im. Floriana Znanieckiego (PKO BP 62 1020 4027 0000 1202 1121 2125; w tytule: imię i nazwisko uczestnika i nazwa warsztatu) oraz przesłanie do tego czasu potwierdzenia dokonania przelewu na adres fz.warsztaty@gmail.com.

Link do formularza zgłoszeniowego:

Formularz zgłoszeniowy

Więcej:

Warsztaty metodologiczne (edycja 2020)
Fotorelacja cz. 1 oraz Fotorelacja cz. 2

Warsztaty metodologiczne (edycja 2017)
Fotorelacja

Warsztaty metodologiczne (edycja 2016)
Fotorelacja

IV Transdyscyplinarne Sympozjum Badań Jakościowych (2015)